No Image
خوش آمديد!
زیارت بارگاه امام حسین (ع) پيوند ثابت

زیارت مرقد پاک قبر امام حسین علیه ‏السلام دارای جایگاهی بلند و بسیار رفیع و از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است. در این مقاله با بهره گیری از روایات، به زوایای گوناگون این بحث خواهیم پرداخت.

– امام رضا فرمود:

کسی که به زیارت قبر امام حسین(ع) در کنار فرات رود، همانند کسی است که به زیارت خدا بر عرش او رفته است.

– از امام صادق علیه‏السلام نقل شده است که فرمود:

کسی که به زیارت قبر حسین رود، در حالی که عارف به حق او باشد، خداوند او را در بالاترین و والاترین جایگاهها قرار خواهد داد.

– امام صادق فرمود:

زیارت حسین بن علی علیه‏السلام بر هر کسی که اقرار به امامت او از جانب خداوند متعال دارد، واجب است.

– امام صادق به ام سعید احمسیة فرمود:

یا ای ام سعید، آیا قبر امام حسین را زیارت می‏کنی؟ گفت: آری، فرمود: آری آن را زیارت کن، که زیارت قبر حسین بر هر مرد و زنی واجب است.

با آن‏که خوف ضرر و احتمال آن، رافع بسیاری از احکام است، ولی در زیارت سیدالشهدا علیه‏السلام خصوصیتی است که احتمال ضرر، رافع استحباب زیارت نیست و حتی برخی از روایات، دراین گونه موارد احتمال ضرر و غلبه‏ی ترس بردلها، مردم را بدین کار ترغیب نموده‏اند.

ابن بکیر می‏گوید: به امام صادق علیه‏السلام عرض کردم: من با ترس از نیروهای حکومت و خبرچینان و نیروهای نظامی دشمن به زیارت قبر پدر شما مشرف می‏شوم. حضرت فرمود:

ای پسر بکیر! آیا دوست نداری که خدا تو را در راه ما ترسان ببیند؟ آیا نمی‏دانی که هر کس به خاطر ما به ترس افتد، خداوند او را در زیر سایه‏ی عرش پناه دهد و هم سخن با او در زیر عرش حسین علیه‏السلام خواهد بود؟…

محمد بن مسلم می‏گوید: امام محمد باقر علیه‏السلام به من فرمود:

آیا به زیارت قبر حسین می‏روی؟ گفتم: بلی، با ترس و لرز! فرمود: میزان ثواب به اندازه‏ی میزان ترس است و هر کس که با ترس به زیارت قبر او رود، خداوند ترس او را در روز قیامت خواهد ریخت و در پناه الاهی قرار گرفته و آمرزیده خواهد شد .

دسته: دسته‌بندی نشده | نويسنده: ashoora2013


ارسال نظر

*

 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 
No Image No Image